Archiwum kategorii: moda

Kupuj mądrze produkty skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy bezproblemowo dopasować do swoich preferencji zarówno ciuchy, oraz i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak nagminnie po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać asortyment złej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Oczywiście próg szczerości kupców zdarza się rozmaity, a w razie dużych sieci z ciuchami większość pracowników zapewne nawet nie będzie umiała na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć posiadaną czujność?
Przede wszystkim koszt. Nie dajmy się oszukać – ekologiczna skóra ma swoją wartość oraz nabycie skórzanej teczki męskiej za 100 złotych polskich jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, jeśli jest zbyt gładka czy też nazbyt regularna gdy chodzi o przebarwienia, żyłki czy porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości ukryte ranty również mogą sugerować, że zatuszowano użycie składników syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów czy też widocznych spodów skóry, także sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra ekologiczna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a zrobione z niej pasy bardzo błyskawicznie psują się. Prawdziwa skóra powinna mieć charakterystyczny zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując nabycia za pośrednictwem net zwracajmy uwagę na specyfikacje towaru – nie dajmy się oszukać znaczkiem „skóra naturalna”, ponieważ zgodnie z prawem można go naklejać nawet wtenczas, gdy towar zawiera jedynie jej znikome ilości.
Towar wykonany z ekologicznej skóry musi przetrwać latami, dlatego warto kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów skórzanych

Stylizacja wyrafinowana: klasyka z połyskiem.

Śnieżna bluzka oraz czarna spódnica to styl kojarzony raczej tradycyjnie, pomimo tego nie musi tak być. Stylizacja elegancka w duchu uczelnianego stroju nabiera dojrzałego charakteru dzięki wyrafinowanym tkaninom i dodatkom.
W takim komplecie śnieżna bluzka zachowuje klasyczny, dopasowany fason i jest zapinana na pętelkę, bo skrzydełka kołnierza nie są standardowo wygięte, lecz proste oraz usztywnione, co od razu dodaje koszuli szyku. Stylizacja elegancka jest podkręcona skórkową, ołówkową spódnicą, która zastępuje zwyczajny model z materiału. Taka tkanina nadaje jej nieco awangardowego charakteru oraz udowadnia, że zakładająca ją panna jest pewna siebie.
Stylizacja elegancka nie byłaby pełna bez czółenek na szpilce. My doradzamy brokatowe, srebrne szpilki o modnym, mocno wyciętym kroju i z geometrycznym, wydłużonym czubkiem okrywającym stopę po skosie. Oryginalne buty nadają ton kolejnym dodatkom. Szyję zdobi misterny naszyjnik na wisiorku, który ozdabia sporo połączonych ze sobą błyskotek. Połyskujące ozdoby dostrzegalne zza połów koszuli nie przytłoczą stylizacji, lecz przykują uwagę. Na przegub ręki proponujemy lekki, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka będącej przy kopercie. Kopertowa torebką w stylu color-blocking łączy czerń z szarością i można ją nosić w ręku lub na pasku.
flower-power-297x246
Wszystkie elementy eleganckiej stylizacji łącznie z linkami do shopów umieszczone są w galerii – kliknięcie w nazwę konkretnej rzeczy przekierowuje na stronę produktu.
tekst dostepny na stronie torebka