3632-644-ico-wu.jpg

Przedwczesny wytrysk

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), określany także przedwczesnym wytryskiem i przedwczesną lub wczesną ejakulacją, to 1 z nagminniej diagnozowanych dysfunkcji seksualnych. Szacuje się, iż dotyczy ona aż jednej trzeciej dojrzałych facetów aktywnych seksualnie. Polega na wytrysku, który zdarza się zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla uzyskania odpowiedniej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który następuje w czasie krótszym, niż dwie minuty licząc od rozpoczęcia kopulacji albo po nie więcej niż 15 ruchach frykcyjnych.
Ta dolegliwość jest naturalna w przypadku tych facetów, którzy dopiero rozpoczynają współżycie seksualne. Nie jest też powodem do denerwowania się, gdy pojawi się po zbyt długiej abstynencji seksualnej. W tych razach wczesny wytrysk jest niemalże typowy i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast jeśli wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, jeśli facet podejmuje współżycie, wówczas jest to objaw chorobowy.
Powody wczesnego wytrysku są rozmaite. Przede wszystkim dotyczą one sfery emocjonalnej. Problemy z wytryskiem mają mężczyźni narażeni na nagminne sytuacje stresogenne, chorujący na depresję czy nerwicę. Omawiana dysfunkcja dotyczy także mizoginistów i ludzi odczuwających chorobliwy lęk przed kobietami. Sporadycznie wynika ona z niewłaściwych nawyków wyuczonych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu albo praktykowania stosunków przerywanych. Czasami za wczesny wytrysk odpowiadają schorzenia i zaburzenia neurologiczne, głównie takie, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. Poza tym wczesny wytrysk może być powodowany przez inne schorzenia, np. przez cukrzycę.

strona dostepna nalevitra

Dodaj komentarz